Teen Meeting 2020

Mezinárodního setkání – Teen ERA Meetingu – se každoročně účastní děti ve věku 10–16 let z Česka,, Maďarska. Jedná se o vyvrcholení víkendových pobytů, které pořádáme jako ERA CZ během celého roku. Dětem se tak nabízí jedinečná příležitost, jak se seznámit s jinými kulturami a navázat nová přátelství. Po celou dobu TEM duchovně doprovází všechny účastníky katolický kněz.

Hlavním smyslem akce je umožnit dětem prožít jeden prázdninový týden ve výjimečném prostředí spolu s ostatními kamarády a zakusit atmosféru společenství.

Program

Dopoledne tráví děti v menších skupinkách pod dohledem zkušených animátorů, kteří mají pro děti připraveno věkově přiměřené aktivity cílené na osobní i duchovní rozvoj. Cílem těchto skupinek je vybudovat a posilovat, v dětech smysl pro hodnoty. Dále také hry ve skupinkách dětí jak z Česka tak i Maďarska, které budují mezinárodního ducha i workshopy, kde se děti můžou seznámit nebo zlepšit hned v několika dovednostech.

Odpoledne je vyhrazen relaxaci, a to zejména koupání v moři, společenským hrám nebo sportu. Den bývá zakončen společným mezinárodním programem – tanec, karneval, turnaje a různé hry, či procházkou krásného městečka Veli Lošinj.

Lokalita

Letošní TEM se bude konat v Chorvatsku ve městečku Veli Lošinj, v krásném prostředí, kde vládne mírné přímořské podnebí a zdejší moře je považováno za nejčistší ve Středomoří. Půvabné městečko s přístavem bylo již koncem 19. století prohlášeno klimatickým lázeňským městem a dodnes je zde sanatorium pro nemoci dýchacích cest. Osídlení je staré, sahá do raného středověku. Nejstarší dochovanou stavbou je románský kostel sv. Mikuláše, který pochází z 16. století.

Ubytování a stravování

Ubytování se nachází v docházkové vzdálenosti od moře. Areál se skládá z několika budov, které mají 4–8lůžkové pokoje. Sociální zařízení je na chodbách.

Dětské pobyty se v komplexu uskutečňují už několik desetiletí, a tudíž je tomu uzpůsobený. V areálu se nachází hřiště pro kolektivní sporty a různé volnočasové aktivity. Celý komplex je protkán borovým hájem.

V ceně pobytu je zahrnuta doprava, plná penze, stravování je zajištěno v ubytovacím komplexu.

 

Kontakt a přihlášky

David Raušer
774 863 775
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Uzávěrka přihlášek: 7.6.2020
Sleva je platná do 31.3.2020

On-line přihláška


 

 

Náhodná fotografie

Teen Meeting 19

ERA meeting 19